Wiadomości z Mysłowic

Kolejne nielegalne automaty zabezpieczone przez mysłowickich mundurowych

  • Dodano: 2022-12-05 07:00, aktualizacja: 2022-12-04 22:08

Mysłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, przy wsparciu funkcjonariuszy izby celno-skarbowej, zabezpieczyli 2 automaty do nielegalnych gier losowych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i bardzo wysoka grzywna.

Sroga kara za nielegalne gry losowe

Mysłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli kolejne 2 maszyny do nielegalnych gier hazardowych. W działaniach wzięli również udział funkcjonariusze izby celno-skarbowej. Śledczy będą teraz ustalali, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z działalnością salonu gier. 

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, nie można urządzać gier hazardowych poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych maszyn w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego takiego urządzenia. Karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również