Wiadomości z Mysłowic

Miasto tworzą ludzie: spotkanie z Piotrem Głowackim

  • Dodano: 2019-03-14 11:00

W Mysłowickim Ośrodku Kultury startuje cykl spotkań z wyjątkowymi mysłowiczanami, zatytułowany "Miasto tworzą ludzie". Pierwszym gościem nowego cyklu będzie mysłowicki himalaista, Piotr Głowacki.

Refleksja nad wyglądem i zmianami w naszym mieście bywa różna. Bez względu jednak na te oceny, mieszkańcy Mysłowic mają się czym pochwalić i z czego być dumni. To ludzie, mysłowiczanie, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach, od sztuki i pasji, przez biznes po sport. Choć słowo sukces ma różne definicje i oblicza, w przypadku zapraszanych w ramach cyklu gości zawsze wiąże się on z pasją, konsekwencją w realizowaniu swoich celów, ciężką pracą i lokalnym zaangażowaniem. Formuła spotkań jest otwarta. Sami mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące tego, z kim chcieliby się spotkać i porozmawiać.

"Miasto tworzą ludzie" rozpocznie spotkanie z Piotrem Głowackim, mysłowickim himalaistą, który mimo wszczepionego rozrusznika serca pokonuje najwyższe wysokości Ziemi. Piotr Głowacki ma 54 lata, jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i członkiem Zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Jest współorganizatorem i uczestnikiem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski, Antarktydy i Atlasu. Stworzył autorski program “Korona Ziemi z Rozrusznikiem”, ponieważ jako alpinista wspina się z tym wszczepionym urządzeniem. Zdobył m.in. Mt. McKinley, Elbrus, Mt. Vinson; wspinał się na Aconcaguę, w tym solo. Uczestnik „Bogdanka Manaslu Polish Expedition 2018”, wyprawy, która ze względu na warunki pogodowe, nie zakończyła się sukcesem. Mieszka w Mysłowicach, prowadzi firmę techniczną w Katowicach. Oprócz wspinaczki uwielbia żeglarstwo, jazdę motocyklem i fotografowanie.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Miasto tworzą ludzie” odbędzie się 14 marca o godzinie 18:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Miasto tworzą ludzie: spotkanie z Piotrem Głowackim

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.