Wiadomości z Mysłowic

Spotkanie w cyklu "Miasta Idei". Tematem zagospodarowanie terenów po kopalni Mysłowice

  • Dodano: 2019-02-25 12:45

Władze Mysłowic chcą przejąć tereny po kopalni Mysłowice.

O tym, jakie są szanse na przemianę tego miejsca i czego oczekują sami mysłowiczanie, będziemy rozmawiać podczas spotkania w cyklu "Miasta Idei".

Gdzie odbędzie się debata?

Spotkanie odbędzie się w Mysłowicach 27 lutego w Szybie Bończyk (ul. Bończyka 13). Będziemy rozmawiać o zagospodarowaniu terenów po dawnej kopalni Mysłowice. To szczególne miejsce na mapie miasta. Po zamknięciu kopalni w 2008 roku teren był niewykorzystywany. Teraz ma się to zmienić. Mysłowice chcą stać się właścicielem tego miejsca i razem z mieszkańcami poszukać dla niego nowych ról. Ma to być miejsce dla biznesu, handlu, rozrywki, ale też spacerów i wspólnego spędzania czasu. O godz. 17.30 zapraszamy na debatę z udziałem ekspertów i mieszkańców. Postaramy się wypracować mapę drogową dla działań miasta w tej sprawie. Sprawdzimy, jak wcześniej zagospodarowywano takie miejsca i czym mogą się dziś wyróżnić Mysłowice, by osiągnąć sukces.

Udział w dyskusji wezmą:

  • Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic;
  • Mateusz Rykała, wiceprezes KSSE,
  • Piotr Drygała, naczelnik Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej;
  • prof. Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego;
  • Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii;
  • Weronika Dragan z Uniwersytetu Śląskiego, autorka opracowania „Przemiany funkcjonalno-przestrzenne Starego Miasta w Mysłowicach w latach 1913-2013”.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również