Wiadomości z Mysłowic

Kasa czeka czas ucieka - jak otrzymać wsparcie finansowe na modernizację domów?

  • Dodano: 2019-03-14 10:45

Skąd wziąć pieniądze na wymianę pieca, nowe okna, docieplenie, panele fotowoltaiczne czy może pompę ciepła? Co zrobić żeby je dostać?

O tym dowiecie się na spotkaniu organizowanym przez Mysłowicki Alarm Smogowy. Spotkanie planowane jest na godzinę 18.00 18 marca w SP 3 w Mysłowicach.

W Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6 w poniedziałek 18 marca 2019 r odbędzie się spotkanie, na którym doradcy powiedzą Wam jak można dostać wsparcie finansowe na modernizację Waszych domów. Będzie mowa o programie Czyste powietrze, uldze termomodernizacyjnej oraz gminnych dopłatach. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Skarbowego w Mysłowicach oraz Urzędu Miasta Mysłowice.

Spotkanie jest całkowicie bezpłatne i będzie miało charakter merytoryczny

Mieszkańcy będą mogli jak najwięcej dowiedzieć się o tym skąd i jak pozyskać pieniądze, bo czasu jest coraz mniej. Nie wszyscy wiedzą, że na wymianę najstarszych pieców tzw. kopciuchów zostało już bardzo niewiele czasu. Do końca 2021 roku muszą zniknąć, gdyż ich używanie będzie nielegalne i może skończyć się podobnie jak jeżdżenie samochodem bez dopuszczenia do ruchu. To tylko pozornie dużo czasu, gdyż dobre firmy budowlane mają często odległe terminy, a będzie z tym jeszcze gorzej bo do wymiany są tysiące pieców. Jest oczywiste, że ceny tych usług również będą rosły wraz z zapotrzebowaniem.

Aby skorzystać z programów wsparcia trzeba mieć uregulowany stan prawny nieruchomości

Dlatego nie ma co odkładać na później tego co nieuniknione i zająć się sprawą już teraz. Nowe programy wsparcia mogą Wam bardzo pomóc w pozbyciu się dymiącego problemu i rozpoczęciu nowego życia z czystym źródłem ciepła w ciepłym i ładnym domu.

Kasa czeka czas ucieka - jak otrzymać wsparcie finansowe na modernizację domów?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również