Wiadomości z Mysłowic

Mieszkania do remontu

  • Dodano: 2018-06-12 08:45, aktualizacja: 2018-06-12 08:51

W różnych dzielnicach, w różnych budynkach i w różnym stanie technicznym, lecz co najważniejsze – będące pożądaną alternatywą dla mieszkańców oczekujących na gminne lokale. W tym miesiącu lista mieszkań wykazanych do remontu jest kilkukrotnie razy dłuższa, co zwiększa tym samym szansę na to, że oczekujący szybciej dostaną swoje M.

W związku ze stałą rotacją lokatorów, w zasobach gminnych znajduje się sporo pustostanów mieszkalnych, które systematycznie przekazywane są do użytku. Już od kilku lat niemal każdego miesiąca mieszkańcy mają możliwość starać się o przydział mieszkania w zamian za przeprowadzenie w nim remontu.

Opcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w związku z czym decyzją prezydenta Edwarda Lasoka zostały zintensyfikowane działania, mające na celu przygotowanie mieszkań do przekazania do remontu. W efekcie w tym ilość adresów na liście zwiększyła się kilkukrotnie.

Alternatywnie do innych działań podejmowanych w zakresie mysłowickiej gospodarki komunalnej, jak współpraca przy programie Mieszkania Plus, idea utworzenia osiedla socjalnych mieszkań modułowych czy remont budynku przy Wielkiej Skotnicy, wykorzystywane są wszelkie sposoby na sprostanie potrzebom mieszkańców. – mówi prezydent Edward Lasok. – I jednym z nich jest przydzielanie mieszkań do remontu. Minione lata pokazały, że w większości przypadków to rozwiązanie znakomicie się sprawdziło, dlatego położyliśmy nacisk na zwiększenie efektywności współpracy między Wydziałem Infrastruktury Miejskiej i Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej. Dzięki temu oferta dla mieszkańców jest bogatsza.

Mieszkania do remontu są alternatywą dla osób, które nie dostały się na listę osób oczekujących na mieszkanie, które przekraczają kryteria dochodowe, pozwalające na przydział mieszkania komunalnego, a jednocześnie wykazują dochody gwarantujące faktyczne wykonanie deklarowanego remontu.

Jak wnioskować o mieszkanie do remontu?

  • 10. dnia miesiąca publikowany jest wykaz takich mieszkań wraz z opisem zakresu prac do wykonania;
  • mieszkaniec zainteresowany danym lokalem może udać się na jego oględziny (klucze dostępne we wskazanej Administracji MZGK);
  • wniosek dostępny zarówno na naszej stronie internetowej (https://bit.ly/2qpIOZ1), jak i w UM Mysłowice należy składać między 10. a 20. dniem miesiąca;
  • wszystkie złożone wnioski rozpatrywane są indywidualnie przez Społeczną Komisję Mieszkaniową, zwykle pod koniec miesiąca.
  • Deklarowany remont należy wykonać w przeciągu 3 miesięcy.

Pliki do pobrania:

Wykaz mieszkań (208.36 KB)
Wniosek (68.5 KB)
Oświadczenie (23 KB)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.