Wiadomości z Mysłowic

MOK: Rodzinne warsztaty on-line 

  • Dodano: 2020-12-02 09:00

W dobie koronawirusa kwitnie kultura w sieci.

Mimo że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z artystą czy animatorem, to zawsze jest to jakaś alternatywa, z której warto skorzystać. Mysłowicki Ośrodek Kultury nie załamuje rąk i nie próżnuje. Stąd propozycja cyklu warsztatów on-line dla całych rodzin.

Rodzinne Warsztaty Świąteczne są już tradycją i zawsze gromadzą dużą rzeszę chętnych

Dotąd bezpośredni udział w takich zajęciach zakładał siłą rzeczy limitowaną liczbę uczestników. Zmiana formuły na on-line ma więc swój plus, bo daje możliwość uczestnictwa nieograniczonej liczbie chętnych. W tym sezonie MOK proponuje aż siedem warsztatów tematycznych, inspirowanych świątecznymi tradycjami. Plastycy i animatorzy, którzy na co dzień tworzą ofertę zajęć stałych w filiach ośrodka, wręcz prześcigają się w pomysłach, mając jednocześnie na uwadze prostotę i łatwy dostęp do materiałów. W ten sposób dostępność propozycji się zwiększa. Wśród tegorocznych tematów pojawiają się: tworzenie gwiazdy betlejemskiej z pianki kreatywnej, brokatowe bombki, filcowe bałwanki i renifery, dizajnerskie gwiazdy z papierowych torebek. Oprócz tego będzie też możliwość przeniesienia się do minionej epoki i tworzenie ozdób a la PRL.

Prawdziwą gratką z pewnością będzie piernikowe szaleństwo; poznamy recepturę na masę piernikową i nauczymy się jak pięknie i klasycznie je udekorować. Dodatkowo i dla urozmaicenia instytucja korzysta ze współpracy z edukacyjną bawialnią „Bajka Pana Kleksa”, która specjalnie dla MOKu przygotowała propozycję warsztatów on-line „Wielki Elektronik”. Będą to eksperymenty chemiczne, bezpieczne do przeprowadzenia w domu, dla których inspiracją są: świąteczne pieczenie ciast, wybitny zapach pomarańczy czy np. szyszki, które często są ozdobami choinkowymi. Od początku grudnia MOK systematycznie będzie publikował kolejne propozycje na swoim fb oraz platformie e-mok.

Dostęp będzie całkowicie darmowy

Jedyne w co należy się zaopatrzyć to urządzenie z internetem oraz zestawy prostych materiałów, opisywane wcześniej w zapowiedziach. Zachęcamy do zapoznania się z tymi propozycjami, które powoli wprowadzą nas w magię świąt i pozwolą twórczo i kreatywnie spędzić czas z rodziną. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również