Wiadomości z Mysłowic

Mysłowiccy strażacy podjęli wyzwanie #GaszynChallenge

  • Dodano: 2020-06-10 08:30, aktualizacja: 2020-06-10 08:43

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach zostali nominowani przez Komendę Miejską Policji w Mysłowicach podjęli wyzwanie #GaszynChallenge.

Zasady akcji są bardzo proste, a cel szczytny

Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Strażacy bez zastanowienia podjęli wyzwanie w walce o życie i zdrowie 18-miesięcznego Wojtusia i wykonali zadanie w ramach #GaszynChallenge

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także osoby prywatne.

Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dokładamy swoją cegiełkę do tego szczytnego celu.

Ulotka informacyjna o zbiórce dla Wojtusia i link do strony: https://www.siepomaga.pl/wojtus

Do wykonania zadania w następnej kolejności nominowani zostali: Komenda Miejska PSP w Sosnowcu, Komendęa Miejska PSP w Jaworznie, Komenda Miejska PSP w Tychach.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: KOMENDA MIEJSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W MYSŁOWICACH

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również