Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy kierujący w rękach mysłowickiej drogówki...

  • Dodano: 2018-02-06 10:45

Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 55-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna posiadał w organizmie 0.83 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Mysłowiccy mundurowi 3 lutego br. około godziny 8:00 na ul. Ziętka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Opel. Okazało się, że 55-latek kierujący pojazdem był pijany i posiadał w organizmie 0,83 promila alkoholu. Mieszkańcowi Mysłowic za jazdę w stanie nietrzeźwym oprócz utraty prawa jazdy grozi grzywna, a nawet 2 letni pobyt w więzieniu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 . Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.