Wiadomości z Mysłowic

W Mysłowicach zapłacisz mandat kartą..

  • Dodano: 2018-02-05 13:00

Policjanci mysłowickiej drogówki otrzymali terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić u policjanta podczas kontroli drogowej.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach od 1 lutego br. wykorzystują w służbie terminale płatnicze. Mysłowicka jednostka otrzymała 3 takie urządzenia, umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taki sposób płatności jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę.

Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie, aby z nich korzystać. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy - kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. W szczególności dotyczy to kar o niższej wysokości. Kierowcy podkreślają wygodę tego rozwiązania. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o konieczności opłacenia mandatu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również