Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy kierujący w rękach policjantów. Miał ponad 2 promile alkoholu!

  • Dodano: 2021-08-31 07:45, aktualizacja: 2021-08-30 10:28

Policjanci ruchu drogowego sosnowieckiej komendy zatrzymali w Mysłowicach nietrzeźwego kierującego. 50-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację dla sądu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 2 lat więzienia.

50-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy pełnili 26 sierpnia służbę na Drodze krajowej nr 79 pomiędzy Mysłowicami a Sosnowcem. Około godziny 17.10 na ul. Katowickiej zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę! Brawura, alkohol i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.