Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie akcji "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2022-01-31 08:45, aktualizacja: 2022-01-31 08:56

W czwartek 27 stycznia mysłowicka drogówka prowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy".

Policyjna akcja prowadzona była w czwartek (27.01.), a jej celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując Ruchome Stanowisko Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nagrywali niebezpieczne zachowania kierujących względem pieszych.

Odblaski

Mundurowi prowadzili  również działania profilaktyczne skierowane do pieszych, rozdając odblaskowe torby oraz opaski, by poprawić ich bezpieczeństwo po zmroku. Szczególną uwagę zwracali na przejście dla pieszych w rejonie ul. Mikołowskiej, gdzie doszło w poniedziałek do tragicznego w skutkach potrącenia mężczyzny.

W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego i 1 popełnione przez pieszego. Najczęstszym wykroczeniem było wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również