Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie akcji "Kaskadowy pomiar prędkości" w Mysłowicach

  • Dodano: 2019-03-25 11:00

W miniony piątek policjanci prowadzili ogólnopolskie działania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości".

Miały one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 65 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń. Stróże prawa rozdawali też srebrne listki seniora.

W piątek (22.03) policjanci prowadzili działania polegające na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na niezbyt długim odcinku drogi. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny

 Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną -dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 65 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Wobec wszystkich mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

W trakcie działań policjanci rozdawali także srebrne listki seniora. "Srebrny listek” to nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem. Przyklejone do szyby samochodu emblematy informują o tym, że za kierownicą samochodu może siedzieć osoba starsza.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Maciej

    Reszta kierowców miała na bank yanosika

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również