Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie weekendu majowego na mysłowickich drogach

  • Dodano: 2022-05-05 06:30, aktualizacja: 2022-05-04 21:35

Majowy weekend był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 68 kierowców, którzy popełnili wykroczenie. Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nie obyło się bez pijanych kierowców

W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali 3 kierujących samochodami po użyciu alkoholu oraz 3 kierujących bez wymaganych uprawnień. Mundurowi zatrzymali również dwóch rowerzystów, pierwszy z nich poruszał się na rowerze pod wpływem alkoholu, za co został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, drugi znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. W tym przypadku kwota mandatu wyniosła 1000 złotych.

Policjanci z mysłowickiej drogówki nałożyli łącznie 68 mandatów karnych, pouczyli 8 osób, a o losie 6 zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również