Wiadomości z Mysłowic

Policjanci kontrolowali środki transportu zbiorowego

  • Dodano: 2021-11-02 07:00, aktualizacja: 2021-11-01 22:25

Policjanci z miejscowej drogówki wraz z przedstawicielami katowickich służb sanitarnych prowadzili kontrolę środków transportu zbiorowego.

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 niestety znowu rośnie. Aby powstrzymać zakażenia wirusem, w dalszym ciągu obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii. Maseczki są konieczne w przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach czy tramwajach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa mysłowiccy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu ograniczenie zachorowalności. Miejscowa drogówka prowadziła kolejne już kontrole środków transportu publicznego. Towarzyszyli im inspektorzy z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Katowicach. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób.

Brak przestrzegania obostrzeń

Niestety coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje. Mundurowi zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców akcja będzie kontynuowana. Działania skierowane są głównie do tych podróżujących, którzy nie pamiętają, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Policjanci i pracownicy Inspektoratu Sanitarnego w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również