Wiadomości z Mysłowic

Powszechny Spis Rolny 2020

  • Dodano: 2020-09-03 07:45, aktualizacja: 2020-09-03 07:51

Rolniku!

Od 1 września ruszył w całej Polsce Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS zawierający m.in. informacje o obowiązku spisania się oraz ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej.

W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru

Samospis internetowy to najwygodniejsza metoda, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie czasie.

Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

Powszechny Spis Rolny 2020

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również