Wiadomości z Mysłowic

Przekroczył prędkość o 61 km/h. Stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2022-09-02 07:00, aktualizacja: 2022-09-01 21:14

Kolejny młody kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna "wpadł" na ul. 3-Maja, gdzie przekroczył prędkość o 61 km/h. Najbliższe 3 miesiące spędzi bez uprawnień do kierowania.

Szybka jazda zakończona brakiem prawa jazdy

Policjanci ruchu drogowego prowadzili przedwczoraj pomiar prędkości na ul. 3-Maja. Miejsce to jest obszarem zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Około godziny 17:00 na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego pojawił się wynik 101 km/h. To aż o 61 km/h więcej niż dopuszczają przepisy. Mundurowi natychmiast zatrzymali pędzącego volvo mężczyznę. Kierującym okazał się 25-latek z Mysłowic. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali  wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi. Stróże prawa zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, z uwagi na jego stan techniczny.

Przypominamy, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. - czytamy na stronie KMP.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.