Wiadomości z Mysłowic

Randka z książką

  • Dodano: 2018-02-13 07:45, aktualizacja: 2018-02-12 16:16

Tradycją filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej stała się już coroczna kilkudniowa akcja czytelnicza organizowana z okazji Walentynek pod nazwą „Randka w ciemno z książką”.

Również w tym roku pracownicy biblioteki zapraszają czytelników do włączenia się w tę niecodzienną zabawę. Kilkadziesiąt wybranych książek beletrystycznych zostało zapakowanych w szary papier z elementami walentynkowych dekoracji i wyeksponowanych w widocznym miejscu biblioteki. W tegorocznej edycji ukryty wolumin nie posiada żadnej wskazówki, opisu czy sugestii dotyczącej zawartości paczuszki, książkę charakteryzuje jedynie ubiór, w jaki została przybrana: sukienka – oznacza romans, literaturę obyczajową, powieść skierowaną bardziej dla kobiet, koszula – to sygnał, że mamy do czynienia z kryminałem, książką sensacyjną czy thrillerem w typie bardziej męskim. Tajemnicze przebrania określają jedynie charakter książki i tym samym minimalnie zapowiadają klimat przyszłej randki.

Czytelnicy odwiedzający Filię nr 7 w dniach od 13 do 16 lutego losowo wybierają książki na swoje walentynkowe randki, a bibliotekarze z zainteresowaniem czekają na ich opinie o tym, czy randka była „udana” czy też nie spełniła oczekiwań randkowicza - przy zwrocie wypożyczonego tytułu. Przykład poprzednich edycji pokazuje, że wybór w ciemno wpływa często na poszerzenie gustów czytelniczych osób wypożyczających walentynkowe „książki-niespodzianki”. Akcja, jak i towarzysząca jej romantyczno - tajemnicza oprawa, każdego roku zyskuje duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę czytelników. Zapraszamy do włączenia się w akcję! Może wybór w ciemno trafi w Twój gust czytelniczy!

Randka z książką

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.