Wiadomości z Mysłowic

Rusza kolejna edycja "Rowerowej Stolicy Polski"

  • Dodano: 2021-04-20 06:30, aktualizacja: 2021-04-19 18:04

Już 1 czerwca rusza kolejna edycja "Rowerowej Stolicy Polski". Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz.

Mysłowice po raz drugi przyłączyło się do akcji i będzie rywalizować z ponad czterdziestoma innym miastami o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Akcję w Mysłowicach będzie wspierało dwóch sponsorów lokalnych: Amarantus oraz Hero. Zabawa potrwa do 30 czerwca. Będziecie kręcić dla Mysłowic?

Dla najlepszych mysłowickich rowerzystów przygotowano specjalne nagrody

W dniu 21 marca ruszył oficjalny trening przed rozpoczęciem prawdziwej rywalizacji. Rozgrzewka potrwa do 21 maja. Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.

Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast "kręci kilometry”. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. Nowością w zabawie będzie wprowadzenie 5 kategorii miast ze względu na ich wielkość. Każde z miast otrzyma dodatkowy puchar RSP.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamoll

    A już myślałem że Mysłowice chcą się pochwalić trasami rowerowymi achachacha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również