Wiadomości z Mysłowic

"Senior naszych czasów"

  • Dodano: 2018-09-18 08:30, aktualizacja: 2018-09-18 08:48

To już siódma konferencja z tego cyklu, która miała miejsce w dniach 13 – 14 września. W tym roku tematem przewodnim było hasło: zrozumieć starość.

W dwudniowej konferencji wzięło udział prawie 200 seniorów z mysłowickich kół emerytów, klubów i stowarzyszeń oraz przedstawiciele Rady Seniorów. Spotkanie miało miejsce, po raz kolejny, w Centralnym Muzeum Pożarnictwa, gdzie seniorzy uczestniczyli w prelekcjach przygotowanych przez organizatorów. Konferencję otwarł prezydent Edward Lasok oraz dyrektor MOPS Sylwia Komraus.

W programie konferencji omawiano m.in. sprawę zaburzeń snu u seniora, jak dobrze i bezpiecznie zestarzeć się czy samotność wśród seniorów itp. W drugi dzień VII konferencji „Senior naszych czasów” odbył się tradycyjnie już bal seniora pod patronatem prezydenta miasta Edwarda Lasoka, który osobiście powitał zebranych gości, życząc udanej zabawy. Dał sygnał do zabawy, wyruszając w pierwszej parze z dyrektorką MOPS Sylwią Komraus. Zanim rozpoczęto balowanie przedstawiciele seniorów podziękowali za organizację dwudniowej konferencji. Uczestnicy świetnie bawili się do późnych godzin wieczornych.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.