Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Śląski Kurator Oświaty zmienił opinię w sprawie sieci szkół podstawowych w Mysłowicach

  • Dodano: 2017-03-31 07:45, aktualizacja: 2017-03-31 09:01

Po wtorkowym spotkaniu z zastępcą prezydenta miasta Mysłowice Grzegorzem Brzoską Śląski Kurator Oświaty przychylił się do prośby o akceptację włączenia Gimnazjum nr 5 do Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego oraz Gimnazjum nr 6 do Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Chromika w Mysłowicach.

Oznacza to, że dzięki zmianie decyzji w dzielnicach Wesoła i Kosztowy każda z tych szkół będzie funkcjonować w dwóch budynkach.

Zgodnie z pierwotnym projektem uchwały z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego zaproponowano funkcjonowanie obu szkół podstawowych (SP 15 i SP 16) w dwóch budynkach w dzielnicach Wesoła i Kosztowy. Takie rozwiązanie miało być powrotem do sytuacji sprzed reformy w 1999 r. tworzącej gimnazja.

Po powtórnej analizie zgromadzonego materiału i spotkaniach z przedstawicielami magistratu Śląski Kurator Oświaty, uwzględniając stanowisko środowiska, zdecydował o zmianie swojej decyzji oraz o akceptacji pierwotnej propozycji miasta.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.