Wiadomości z Mysłowic

Środki ochrony sanitarnej na bieżąco trafiają do policjantów śląskiego garnizonu

  • Dodano: 2020-03-20 09:45

W trosce o bezpieczeństwo policjantów i pracowników śląskiego garnizonu, na bieżąco wydajemy środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej.

W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafiają do mundurowych realizujących czynności związane z koronawirusem na tzw. „pierwszej linii”.

Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniam zasoby i przekazujemy je stróżom prawa


Policjanci obok innych służb pełnią szereg zadań związanych z epidemią koronawirusa.

W tym czasie wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Sytuacja jest wyjątkowa, a zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment w całym kraju ogromne. Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na bieżąco przekazuje do śląskich jednostek Policji środki ochrony sanitarnej i indywidualnej takie jak: płyny oraz chusteczki dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, termometry bezdotykowe, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafią do policjantów służących na tzw. „pierwszej linii” realizujących czynności służbowe związane z koronawirusem. Logistycy śląskiej Policji sukcesywnie zamawiają asortyment i uzupełniają zasoby, aby potrzebne środki systematycznie przekazywane były stróżom prawa oraz pracownikom cywilnym. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również