Wiadomości z Mysłowic

Trwa akcja "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2022-01-28 07:00, aktualizacja: 2022-01-27 23:43

Mysłowicka drogówka prowadziła wczoraj akcję "Bezpieczny pieszy". Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczny pieszy

Wczoraj, w godzinach 6.00- 22.00 na terenie naszego miasta policjanci ruchu drogowego przeprowadzali działania pn. "Bezpieczny Pieszy”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę ze wszystkich użytkowników dróg. Mundurowi obserwują przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu. Pod szczególnym nadzorem znalazło się przejście dla pieszych na ulicy Mikołowskiej, gdzie w poniedziałek doszło do tragicznego potrącenia mężczyzny. W działaniach wykorzystywane jest Ruchome Stanowisko Dowodzenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, które rejestruje niezgodne z przepisami zachowania kierowców. RSD to samochód wyposażony w kamery, które dają możliwość bardzo dokładnej obserwacji wybranego terenu, czy też odcinka drogi. Policjanci drogówki wykorzystują go najczęściej do nadzoru dróg, na których często dochodzi do łamania przepisów przez uczestników ruchu.

Policjanci prowadzili również działania profilaktyczne skierowane do pieszych, rozdając odblaskowe torby oraz opaski, by poprawić ich bezpieczeństwo po zmroku.

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach w sierpniu 2021 r. wnioskowała do Zespołu Administracji Drogowej Urzędu Miasta w Mysłowicach o modernizację przejścia dla pieszych przy ul. Mikołowskiej. Zarządca drogi w kwietniu 2022 r. wprowadzi zmiany, wpływające na poprawę tego przejścia, takie jak jego doświetlenie, odnowienie oznakowania poziomego oraz utworzenie w jego rejonie wyspy.

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również