Wiadomości z Mysłowic

Trwa akcja "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2021-08-24 10:15

Mysłowicka drogówka prowadzi dzisiaj na drogach naszego miasta działania "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się rano i potrwa do późnych godzin wieczornych. Celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci będą kontrolować miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których w ostatnim czasie doszło do potrąceń. Jednocześnie mundurowi prowadzą przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy zderzeniu z nadwoziem pojazdu są bez szans. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny, o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisami, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.