Wiadomości z Mysłowic

Wandal i jego kompan w rękach mundurowych

  • Dodano: 2018-03-12 10:15

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali mężczyznę , który zdewastował autobus poprzez wybicie przedniej szyby. Mężczyzna noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 8 marca br. w nocy w Mysłowicach przy ulicy Brzezińskiej. Jak ustalili mysłowiccy policjanci , dwóch młodych mężczyzn stojąc na jezdni uniemożliwiło dalszą jazdę autobusu miejskiego. Jeden z mężczyzn uderzył pięścią w przednią szybę autobusu powodując jej uszkodzenie, po czym oddalili się z miejsca. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli jak osoby odpowiadające rysopisom sprawców przemieszczają się innym autobusem.

Stróże prawa zatrzymali autobus a sprawcy interwencji zostali zatrzymani i doprowadzeni do mysłowickiej komendy. Okazali się nimi być, mieszkańcy Mysłowic w wieku: 28 lat oraz 21 lat. Sprawcy interwencji w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 28- latka 1,67 promila a u młodszego mężczyzny blisko 3 promile. Sprawca zniszczenia mienia noc spędzili w policyjnym areszcie a jego młodszy kompan na izbie wytrzeźwień. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Starszemu grozi do 5 lat więzienia a młodszy odpowie za popełnienie wykroczenia w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.