Wiadomości z Mysłowic

Benefity dla pracowników w podróży służbowej

  • Dodano: 2019-09-20 14:30, aktualizacja: 2019-10-02 06:58

Podróże służbowe są w dobie współczesnej czymś dosyć popularnym, czymś koniecznym.

Podróże te odbywają się nie tylko w kraju, ale także poza granicami. Istotnym elementem służbowych podróży jest nie tylko praca, ale jednocześnie też czas poza pracą. Podróże służbowe to również czas przeznaczony na rozrywkę, na różnego rodzaju atrakcje. Taki wyjazd służbowy to idealny czas na integrację z innymi pracownikami, ale jednocześnie też na odpoczynek od codzienności. Dlatego też w odniesieniu do zjawiska podróży służbowych powstały różnego rodzaju benefity dla pracowników. Podmioty zajmujące się tworzeniem i sprzedażą owych benefitów, doskonale wiedzą, jak je stworzyć, jakie atrakcje i w jakim miejscu cieszą się wysokim powodzeniem.

Benefity w kontekście korzyści dla pracowników

Czas spędzony w podróży służbowej nie może być poświęcony tylko i wyłącznie samej pracy. Pracownicy z pewnością docenią to, że otrzymają możliwość skorzystania z różnych atrakcji nie musząc na ten cel wydawać własnych środków finansowych. Od swojego pracodawcy otrzymują bowiem specjalną kartę z korzyściami, kartę z określoną kwotą doładowania, która to kwota może być spożytkowana na różnego rodzaju benefity. Do konkretnych atrakcji, na które może liczyć dany pracownik w ramach benefitów pozapłacowych, można między innymi zaliczyć:

- wejścia do aquaparków,

- wejścia do kina, 

- wejścia na siłownie, itp.

Zakres oferowanych korzyści pozapłacowych jest oczywiście znacznie szerszy, a te stanowią tylko i wyłącznie pewne przykłady.

Systemy kafeteryjne w Polsce

Bez wątpienia systemy kafeteryjne w Polsce cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Kafeteria MyBenefit stanowi prężną konstrukcję, sieć rozbudowanych atrakcji w kraju i poza jego granicami. Dzięki temu można skorzystać z bardzo wielu różnych atrakcji. Istotnym elementem jest to, aby dany pracownik znajdujący się w podróży służbowej miał możliwość zrelaksowania się w taki sposób, jaki jest dla niego najbardziej odpowiedni.

MyBenefit jest skonstruowany w taki sposób, aby możliwe było zaspokojenie zróżnicowanych oczekiwań. Istotnym elementem jest także pewna uniwersalność. Wiadomo, że mamy do czynienia z bardzo różnymi atrakcjami w różnych miejscowościach, do których pracownicy różnych firm udają się w ramach swoich podróży służbowych. MyBenefit jest bardzo prosty w swoich założeniach. Pracodawca, który do niego przystępuje, każdemu ze swoich pracowników doładowuje jego konto określoną kwotą. W tymże zakresie pracownik może korzystać z atrakcji wchodzących w skład kafeterii. Benefity pozapłacowe w podróżach służbowych odgrywają obecnie bardzo istotną rolę. Jest to bez wątpienia jeden z tych elementów, który powoduje zwiększenie zainteresowania takimi podróżami. Mogą one bowiem stać się nie tylko pewnym obowiązkiem, ale elementem, który poszczególnym pracownikom będzie także sprawiać dużą przyjemność.

Systemy kafeteryjne oferujące benefity pozapłacowe stają się coraz bardziej popularne. Oczywiście można je odnosić do podróży służbowych, aczkolwiek nie tylko. Tak naprawdę bowiem systemy kafeteryjne z benefitami dla pracowników odnoszą się także do tych osób, które nie są związane z podróżami służbowymi. Benefity są na tyle zróżnicowane, że każdy pracodawca może wybrać dla siebie, dla swoich pracowników określony zakres atrakcji. Zarówno pracodawca jak i poszczególni pracownicy nie muszą się o nic martwić. Kafeteria MyBenefit jest dla każdego dostępna online. Istotnym elementem jest to, że dany pracownik może je wykorzystać od razu. Oczywiście jeśli odnosi się on do miejsc, do których odbywają się podróże służbowe, to owe benefity zasadniczo wykorzystywane są właśnie podczas owych podróży służbowych. Pewnym rozwiązaniem może być oczywiście finansowanie określonych atrakcji, stosowanie różnych dodatków pozapłacowych bezpośrednio przez pracodawcę. Korzystanie z systemów kafeteryjnych z benefitami dla pracowników stworzonych przez fachowców jest jednak wygodniejsze i na pewno też można mówić o większej trafności wybranych atrakcji dla pracowników.

Autor: redakcja MyBenefit.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.