Wiadomości z Mysłowic

Bezpieczne suplementy codziennej diety

  • Dodano: 2016-07-27 14:30

Zanim wybierzemy suplement diety, zanim zaczniemy go przyjmować z całą pewnością pojawia się pytanie – czy jest on skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia? Pytanie o bezpieczeństwo suplementów diety, wciąż powraca. Niekiedy suplementy kojarzą nam się z dopingiem i słyszymy o ich negatywnych skutkach. Czy jest to tylko obawa? Czy suplementy diety naprawdę są bezpieczne dla naszego organizmu?

Składniki suplementów diety oraz odżywek

Suplementy diety to składniki naturalne, które występują w naszej codziennej żywności. Tym samym nie musimy mieć żadnych obawa spożywając regularnie suplementy diety, albowiem są one takie same jak w jedzeniu, które jemy, na co dzień. Tym samym stosując odżywkę białkową możemy porównać ją do zjadania chudego mięsa. Naturalnie istnieją na rynku preparaty, które to zawierają substancje chemiczne, co sprawia, że nie możemy ich przedawkować, ponieważ mogą nieść ze sobą skutki uboczne, dla całego naszego organizmu. W wielu suplementach diety, zwłaszcza dla sportowców zawarta jest również kofeina. Musimy, więc mieć na uwadze fakt przedawkowania tych suplementów porównując je do picia zbyt dużej ilości kawy. Zanim, więc wybierzesz suplementy dla siebie, po prostu sprawdź ich skład. Dzięki temu pewność, że spożywasz te bezpieczne i wysokiej jakości będzie stuprocentowa.

Suplementy dla osób aktywnych, czyli anaboliki

Warto wiedzieć, że preparaty i suplementy diety, które to są przeznaczone dla osób aktywnych, sportowców, mają nie tylko zwiększać naszą wydolność organizmu, ale także sprawiać, że spalanie zbędnych kilogramów staje się szybsze, zaś masa mięśniowa o wiele szybciej się rozwija. Takie suplementy diety wykazują więc działanie anaboliczne. Oczywiście musimy wiedzieć, ze potencjał anaboliczny jest niezwykle ważny kiedy ćwicząc i żyjąc aktywnie pragniemy zbudować naszą masę mięśniową, jednakże zastanowić powinniśmy się nad bezpieczeństwem stosowania tego typu odżywek. Spalacze tłuszczu należą do najpopularniej wybieranych suplementów w naszym kraju.

Anabolizm i katabolizm są procesami zachodzącymi nieustannie w naszym organizmie. Łącząc je możemy mówić o metabolizmie. Oczywiście jeśli wypijemy po treningu jogurt, będzie on miał działanie anaboliczne w naszym organizmie. Czy to oznacza, że nie musimy się niczego obawiać? Wiedzieć trzeba, że składniki które są zawarte w suplementach oraz odżywkach dla sportowców dostarczają nam również substratów energetycznych, budulcowych oraz regulatorowych, co sprawia, że umożliwiają przebieg procesów anabolicznych.

Istnieją jednak wyjątki

Panuje powszechne przekonanie, że suplementy i odżywki, które stosujemy w diecie są generalnie bezpieczne dla naszego zdrowia. Jednakże pamiętać musimy, że jak w każdej regule mogą zdarzyć się wyjątki. Czasem możemy spotkać się ze sterydami, które opisywane są jako suplementy diety. Tego typu odżywki mogą wywoływać szereg ubocznych skutków dla naszego organizmu i mogą być groźne dla zdrowia.

Pamiętać trzeba również o preparatach, które zawierają w swoim składzie wyciąg z bodziszka, zwany również geranaminą. Owa substancja negatywnie działa na układ nerwowy, zaś w połączeniu z kofeiną może wywołać nieprzyjemne następstwa. Aby uniknąć takich sytuacji suplementy i odzywki warto kupować z pewnego i sprawdzonego źródła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.