Wiadomości z Mysłowic

Idealny pracodawca, czyli jaki?

  • Dodano: 2020-03-25 12:30

Większość pracowników patrzy z optymizmem w przyszłość i dobrze ocenia perspektywy pracy. Dynamika na rynku skłania wiele osób do szukania szansy na poprawę swojej sytuacji i rozważa zmianę pracodawcy. Coraz chętniej i odważniej planujemy swoją ścieżkę kariery, a młodzi, którzy dopiero zaczynają, starannie wybierają przyszłego pracodawcę, stosując przy tym pewne kryteria.

Wypłacalność

Jest sprawą oczywistą, że praca ma nam przynosić satysfakcję finansową. Musimy opłacać rachunki, spłacać pożyczki, po prostu się utrzymywać. Wysokość zarobków i regularność wypłat to zdecydowanie podstawa naszych oczekiwań.

Atmosfera pracy

Trzy czwarte naszego życia spędzamy w pracy, chcemy więc czuć się w niej dobrze, nie denerwować i mieć kontakt z przyjaznym otoczeniem. Szacunek dla naszego wysiłku i zaufanie to czynniki, które najlepiej budują prawidłowe relacje, zwłaszcza gdy pracujemy w zespole. Bardzo często już na etapie oferty pracy, ogłoszeniodawcy podkreślają informacje o dobrej atmosferze pracy w swojej firmie.

Stabilność i renoma firmy

Nie ma co ukrywać, są firmy, które latami budowały swoją renomę, a zatrudnienie w nich gwarantuję nie tylko stałe dochody, ale też prestiż. Na Pracuj.pl znajdziemy ogłoszenia, w których pracodawca podkreśla stabilność przedsiębiorstwa. Mamy więc gwarancję, że pracy nie stracimy z dnia na dzień a firma, która prężnie się rozwija postawi także na rozwój swoich pracowników.

Umiejętność zarządzania

Sprawne zarządzanie zespołem pracowników, a przede wszystkim precyzyjne wydawanie poleceń to zdecydowane atuty dobrego szefa. Jeśli do tego, jasno przedstawi nam cel, który wspólnie planujemy osiągnąć, nasza praca nabiera sensu. Nawet monotonne obowiązki przestają nas nużyc, jeśli wiemy, jaki efekt mają przynieść.

Szacunek dla naszej wiedzy

Idealny szef ma świadomość, że musimy stale się rozwijać i uczyć. Organizuje szkolenia, kursy, chętnie opłaca dodatkowe studia i finansuje udział w konferencjach. Daje nam to poczucie rozwoju, które owocuje kreatywnością i chęcią wykorzystywania nabytej wiedzy w praktyce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.