Wiadomości z Mysłowic

Inman Aligner - innowacja w leczeniu ortodontycznym

  • Dodano: 2016-05-16 15:30

Według naukowców o pozytywnym wrażeniu, które wywieramy na rozmówcy decyduje pierwsze 11 sekund naszej konwersacji. W tym czasie dana osoba decyduje, czy budzimy jej sympatię i zaufanie, a przecież nic tak nie buduje dobrych relacji, jak promienny, szczery uśmiech. By jednak odniósł on zamierzony skutek, powinien być zdrowy i estetyczny.

Jak zadbać o piękno uśmiechu?

Źródłem naszych kompleksów w kwestii uzębienia są ubytki, braki lub wady zgryzu. Skutecznym lekiem na wymienione bolączki są wizyty u lekarza stomatologa, protetyka lub ortodonty. Na szczęście rozwój współczesnej medycyny pozwala w zasadzie każdemu, kto zdecyduje się na leczenie i poprawę estetyki własnego uzębienia przywrócić piękny uśmiech, uniknąć wstydliwego zasłaniania ust, poprawić poziom samooceny i odzyskać pewność siebie.

Wiele osób dba o zęby, regularnie odwiedza stomatologa, jednak cierpi z powodu nieprawidłowego zgryzu. Leczenie ortodontyczne polega na zniwelowaniu zbyt dużych odstępów pomiędzy zębami, przywróceniu zębom ich prawidłowej pozycji, korekcji wszelkich niedoskonałości.

Co nowego w ortodoncji?

Dotychczasowe metody korekcji wad uzębienia kojarzą nam się głównie z metalowymi aparatami ortodontycznymi zakładanymi na łuki zębowe. W zależności od naszych możliwości finansowych były one mniej lub bardziej widoczne, ale jednakowo wymagały stałego, wielomiesięcznego noszenia i dla wielu osób stanowiły synonim dyskomfortu, podrażnień wnętrza jamy ustnej, utrudnionej higieny, mówienia, jedzenia.

Okazuje się jednak, że współczesna ortodoncja dysponuje nowoczesnym narzędziem, które jest wybawieniem dla wszystkich, marzących o równych zębach bez zbędnej niewygody. Inman Aligner to innowacyjna metoda na miarę przyszłego wieku stosowana w korekcji wad zgryzu.

Czym jest Inman Aligner?

Ta nowoczesna forma leczenia to o wiele szybsze, wygodniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta przywrócenie poprawnej pozycji zębów. Polega na stosowaniu specjalnych, zdejmowanych nakładek, nadających zębom pożądany układ. Nakładki są przezroczyste i niewidoczne, możne je zdejmować w trakcie spożywania posiłków i w celu umycia zębów, ma to niebagatelne znaczenie dla samopoczucia i komfortu pacjenta.

Aparat wywiera delikatny, aczkolwiek stały i skuteczny nacisk na zęby. Przeznaczony jest do leczenie wad zgryzu siekaczy, czyli zębów położonych z centralnej części szczęki górnej i dolnej. Pacjenci szczególnie chwalą sobie względy estetyczne wynikające z niewidoczności aparatu oraz krótki okres leczenia trwający od 4 do maksymalnie 16 tygodni. Wymagane jest noszenie nakładek przez co najmniej 20 godzin dziennie oraz stosowanie się do zaleceń lekarza decydujących o powodzeniu leczenia.

Kto może korzystać z tej metody?

Każdorazowo decyzję o rodzaju leczenia musimy skonsultować z ortodontą. Inman Alinger skoryguje siekacze, które są stłoczone, zbyt szeroko rozstawione, wyleczy zgryz krzyżowy lub przewieszony. Tą metodą można również zniwelować efekty wcześniejszego nieprawidłowego leczenia wad zgryzu. Przypadek każdego pacjenta jest traktowany indywidualnie. Aparat dobierany jest na podstawie wcześniejszych zdjęć i odcisków łuków zębowych. Ortodonta decyduje o kształcie nakładek i wraz z etapami korekcji, dobiera ich pożądaną formę oddziałującą na zęby w określony sposób. Aparat ortodontyczny to rozwiązanie dla każdej osoby, która ma wyleczone zęby pozbawione kamienia czy osadu. Warto o to zadbać zawczasu.

Nowoczesne nakładki do korygowania wad zgryzu to wygoda i skuteczność w jednym. Okazuje się, że walka o piękny uśmiech nie musi nieść ze sobą wyrzeczeń, niewygody i cierpienia.

Konsultacja: CANDEO - organizator programu Dental Travel Poland

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.