Wiadomości z Mysłowic

Jak utrzymać sufity napinane w czystości?

  • Dodano: 2020-12-22 14:45

Jeśli w Twoim mieszkaniu już pojawił się sufit napinany, zdecydowanie cieszysz się z jego stylowego wyglądu. Jak zachować sufity napinane Katowice i jak poprawnie dokonywać pielęgnacji napinanych powłok? Odpowiedzi na te pytania podajemy poniżej.

Zasady poprawnej pielęgnacji sufitów napinanych

W przypadku sufitu napinanego, wykonanego z folii PCV, należy przestrzegać zaleceń odnoszących się do temperatury. Ważne jest, aby w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest sufit napinany z folii PCV, temperatura nie była niższa niż 0 °С i nie wyższa niż 40 °С. Konieczne jest przestrzeganie ograniczeń mocy lamp i żyrandoli zamontowanych w płótnie sufitu napinanego. Dopuszczalna moc żarówek nie może przekraczać 40 W, a halogenów nie może wynosić więcej niż 35 W.

Podczas pielęgnacji powłok napinanych powinna także być uwzględniana aranżacja sufitu: jeśli jest ona droga i wymaga precyzyjnego czyszczenia, taką pracę lepiej powierzyć fachowcom, na przykład usługi profesjonalnego mycia sufitu napinanego świadczą pracownicy firmy OTOmistrz. Każdy z członków ekipy sprzątającej dokładnie wie, jak umyć sufity napinane Białystok w taki sposób, by w całości usunąć z nich wszystkie rodzaje zanieczyszczeń i przywrócić początkowy wygląd.
     

Jak umyć sufity napinane w warunkach domowych?

Niezależnie od tego, czy masz biały sufit napinany, czy kolorowy, będziesz potrzebować dokonywać jego systematycznej pielęgnacji. Raz na tydzień wystarczy odkurzać powierzchnię, z kolei raz na miesiąc należy dokonywać czyszczenia sufitu napinanego. W tym celu można wykorzystywać środek do mycia okien (nie nadaje się do czyszczenia sufitów tekstylnych).

Płótno sufitu napinanego ma działanie antystatyczne, nie przyciąga kurzu. Czym umyć brudne sufity napinane Warszawa? Nie można wycierać napinanych sufitów gąbką, gdyż na błyszczącej powierzchni pozostaną plamy, a dodatkowo granulki znajdujące się w składzie środka czyszczącego mogą porysować powierzchnię. Aby przywrócić połysk błyszczącemu sufitowi napinanemu, można go przetrzeć wodą z dodatkiem amoniaku lub detergentu do czyszczenia okien i luster. Przed myciem sufitu napinanego lepiej jest spróbować wytrzeć mały fragment płótna sufitu napinanego proponowanym rozwiązaniem, czyli przeprowadzić próbkę testową.

Jeśli zdecydowałeś się na instalację sufitu napinanego, powinieneś dokładnie wiedzieć, jak umyć brudny sufit: jest to kwestia nie tylko dbania o wygląd płócien napinanych, ale także przedłużenia okresu ich użytkowania. Nie musisz jednak wykonywać całej tej pracy własnoręcznie: możesz powierzyć czyszczenie powłok ekipie sprzątającej OTOmistrz: wszystkie prace zostaną zrealizowane na naprawdę wysokim poziomie, z uwzględnieniem podstawowych charakterystyk powłoki napinanej. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.