Wiadomości z Mysłowic

Jaka kosiarka spalinowa będzie najlepsza do Twojego ogrodu?

  • Dodano: 2018-04-20 06:45, aktualizacja: 2018-04-20 12:03

Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie, czy kosiarka spalinowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Co należy uwzględnić? Tego typu urządzenia bardzo dobrze się sprawdzają na większych powierzchniach. Gdy Twój trawnik to tylko kilka metrów kwadratowych, to o wiele lepiej dla Ciebie będzie jeżeli kupisz urządzenie elektryczne. 

Zalety kosiarek spalinowych

Jeżeli jednak musisz skosić większą powierzchnię, to kosiarka spalinowa będzie najlepsza, bo ma naprawdę wiele zalet. Pierwszą z nich jest brak kabla, co umożliwia swobodne manewrowanie kosiarką spalinową. Nie zawsze również możemy podłączyć kosiarkę do kontaktu. Z tego względu kosiarki spalinowe będą najlepszym rozwiązaniem nie tylko w odniesieniu do większych powierzchni, ale też na działce. Jej atrybutem jest również dużo większa moc. Poradzi sobie nawet z trawą po deszczu. Kosiarki spalinowe są bardzo bezpieczne, bo nie ma ryzyka najechania nią na kabel. A wiadomo jak lubią się one plątać…

Czy warto jest kupić kosiarkę spalinową?

Oczywiste jest również to, że jeżeli kupuje się kosiarkę używaną, to osoba kupująca musi być o wiele bardziej ostrożna. Taka kosiarka nie posiada przecież żadnej gwarancji od producenta. Osoba sprzedająca też może nie być do końca uczciwa i nie powiedzieć nam o wszystkich jej wadach. Nie da się zobaczyć wszystkiego przy kupnie. Niestety. Bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, czy kosiarka spalinowa odpala zarówno na ciepło, jak i na zimno. Równie istotne jest również to, żeby nie wydostawał się z niej dym. Może to znaczyć, że zostały uszkodzone tak zwane "pierścionki", które są w silniku.

Zwróć uwagę na obroty

Najlepiej jest zostawić na chwilę włączoną kosiarkę, w celu sprawdzenia, czy nie spadają obroty. Zwróć też uwagę na świece. Nie może być ona zalana przez paliwo. Z pewnością w drugiej kolejności powinien być wygląd używanej kosiarki spalinowej. Zwykle wystarczy wykonać koszenie parę razy, aby lakier zaczął się ścierać. Nie kupuj jednak kosiarki, która ma widoczną rdzę, bo mogą być z nią kłopoty.

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu kosiarki spalinowej?

Im większą powierzchnię masz do skoszenia, tym większa moc będzie Ci potrzebna. Wynika to głównie z tego, że duże powierzchnie zazwyczaj są koszone rzadziej. W odniesieniu do kosiarek spalinowych najlepiej jest wybrać silnik od 2,7 do 6 KM. Silnik o większej mocy będzie dobrze się sprawdzał również na terenie, który nie ma doskonale równej powierzchni. Gdy zdecydujesz się na mocniejszy silnik, to prawdopodobnie potrzebne będzie kupienie modelu z napędem. Duże silniki bardzo często są ciężkie, więc skoszenie dużego terenu bez pomocy jest związane z bardzo dobrym wysiłkiem. Jednak musisz pamiętać o tym, że kosiarki z napędem są również dosyć drogie. Sprawdź spalinowe kosiarki do trawy.

Jaka powinna być obudowa kosiarki?

Lekka, plastikowa obudowa nie pewno nie podda się rdzy. Jednak jej wadą jest to, że tego typu obudowy łatwo pękają, więc nie są polecane do koszenia większej trawy albo krzaków. Warto jest również kupić kosiarkę z koszem, bo nie będziesz musiał później zbierać trawy. To bardzo duża oszczędność czasu. Jeżeli nadal interesuje Cię temat kosiarek, a może właśnie podjąłeś decyzję, jaki model wybrać, to warto jest zacząć przeglądać oferty sklepów internetowych.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • sanko

    Bo nie ma ciągnięcia za sobą przewodu, a moim zdaniem to jest bardzo istotne - szczególnie jeśli na podwórku macie wiele roślinek itp. Ważne - żeby kosiarka działała, jak należy, lejcie porządne paliwo. Znacie Warter Fuels? To paliwo eko. Mniej spalin to raz, ale nam bardziej chodziło o to, że sprzęt działał dużo lepiej. Więcej mocy, niezawodność, płynność. I naprawdę - zmiana jest widoczna dosłownie gołym okiem.

  • Marian

    Zamiast kosiarki zainwestowałem w robota wipera. Sam kosi trawę, ja go tylko raz zaprogramowałem, żeby wiedział jaką trasę ma pokonać i sam jeździ i podkasza trawę. Tak kilka razy w tygodniu go włączam i dzięki temu zawsze trawnik dobrze wygląda

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.