Wiadomości z Mysłowic

Mali ratownicy życia

  • Dodano: 2013-05-08 12:30

Rejonowy Konkurs Promocji Zdrowego Stylu Życia "Mały Ratownik 2013" odbył się w tym roku w Szkole Podstawowej Nr 7 w Mysłowicach.

Do konkursu przystąpiło 5 szkół podstawowych w mieście a ich uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych II – III oraz IV – VI. Na uczestników czekały test wiedzy, krzyżówka oraz ocena pracy plastycznej pt. "Honorowe krwiodawstwo w PCK". Poziom wiedzy był bardzo wysoki i o zwycięstwie musiały zdecydować aż dwie dogrywki. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął Jacek Zawada z SP 7, II miejsce Maja Gajdzik z SP 9, natomiast na III miejscu uplasowała się Wiktoria Panasowiec z SP 6.

W kategorii klas starszych ( IV-VI) na I miejscu znalazła się Dagmara Luft z SP 7, II miejsce zajęła Natalia Makselan reprezentantka SP 9, a na III miejscu Zofia Szakowska z SP 6.

Organizatorka konkursu Sylwia Działach wręczyła uczniom dyplomy i nagrody książkowe, a opiekunkom szkolnych kół PCK podziękowania za krzewienie idei czerwonokrzyskich i promocję zdrowia wśród uczniów mysłowickich szkół.

Konkurs odbywa się dzięki corocznej dotacji Urzędu Miasta na realizację zadania "prowadzenie działalności w zakresie promocji zdrowia, honorowego krwiodawstwa i edukacji zdrowotnej na terenie Mysłowic" dla Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.