Wiadomości z Mysłowic

Najlepsze meble ogrodowe na działkę

  • Dodano: 2016-06-13 15:30

Kiedy rozpoczynają się cieplejsze miesiące przygotowujemy się na pierwszy wypad na działkę. Chcemy wreszcie wypocząć wśród zieleni. Najpierw trzeba uprzątnąć działkę po zimie, skosić trawę, zgrabić liście. Jednym słowem wypoczynku mogą dostarczyć już same czynności, które są inne od tych codziennych. Jednak kiedy już wszystko zrobimy, na pewno poczujemy co najmniej lekkie zmęczenie. Wtedy chcemy na czymś wypocząć, najlepiej w promieniach słońca bądź w przyjemnym zacienionym miejscu. Jeśli nie mamy jeszcze mebli ogrodowych, trzeba się na coś szybko zdecydować. Drewniane, rattanowe czy czy z tworzywa sztucznego?

Artykuł napisany został przez ekspertów prowadzących sklep internetowy Meble Ogrodowy specjalizujący się w sprzedaży między innymi mebli z technorattanu: http://www.meble.ogrodowe.net/meble-technorattan

Zobacz przegląd najpopularniejszych mebli do ogrodu?

  • Sprawdź zalety i wady mebli drewnianych – meble ogrodowe z drewna to jeden z najpopularniejszych wyborów. Jednak czy meble z tego materiału są najlepszym wyborem? Na pewno doskonale będą się komponowały z zielenią na działce. W końcu to naturalny materiał. Jednak o meble z drewna trzeba szczególnie dbać, uważać, by nie złapały wilgoci, chować je za każdym razem kiedy zacznie mocniej padać. Nie są one też odporne na promienie słoneczne. Z tego powodu ich oryginalna barwa może wyblaknąć. Jednym słowem drewno jest na pewno ładne, ale wymaga od nas sporo uwagi i pracy, by nie zniszczyło się po kilku sezonach.
  • Jakie zalety i wady mają meble rattanowe – przede wszystkim meble z naturalnej plecionki rattanowej pięknie się prezentują. Są naturalne, ładne i pięknie komponują się z zielenią. Są także wygodne. Jednak zachowują podobne właściwości co meble z drewna. W końcu to naturalny materiał. Są podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wilgoć, deszcz czy zmienna temperatura mogą źle wpłynąć na kondycję mebli z tego materiału. Dodatkowo mogą tracić swój oryginalny kolor podczas wystawienia na intensywne promieniowanie słoneczne.
  • Sprawdź zalety i wady mebli technorattanowych – meble technorattanowe to coraz częstszy wybór działkowiczów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że charakteryzują się szeregiem cech, których oczekuje się od mebli wystawianych na zewnątrz. Meble z ręcznie plecionego technorattanu prezentują się tak samo dobrze, jak meble z drewna i rattanu. Wiernie odwzorowują naturalny rattan. Są niezwykle odporne na warunki zewnętrzne. Nie ulegają zniszczeniu nawet przy dużych zmianach temperatur, podczas wilgoci czy deszczu. Są odporne na promienie UV, dzięki czemu zachowują swój oryginalny kolor. Są wreszcie bardzo łatwe w konserwacji i nie zajmują wiele miejsca, bowiem wiele modeli krzeseł można wkładać jedno w drugie. Ich wadą może być ich stosunkowo wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę ich zalety, decyzja o zakupie mebli technorattanowych się opłaci.

Meble Corfu

Największą popularnością wśród mebli z polipropylenu cieszą się komplety Corfu. Są to najróżniejsze zestawy krzeseł, foteli, sof i stolików. W zależności od naszych potrzeb dobierzemy odpowiedni zestaw. Są wykonane z fabrycznie tłoczonej plecionki polipropylenowej, więc zachowują wszystkie charakterystyczne cechy dla tego materiału. Do wyboru jest kilka wariantów kolorystycznych grafitowy w zestawie z szarymi poduszkami, brązowy z poduszkami w kolorze taupe lub czekoladowym, białe meble z szarymi poduszkami i zestawy w kolorze cappucino z poduszkami w piaskowej barwie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • arleta

    takie dość proste meble ogrodowe ma media expert i kilka jest niźle przecenionych więc polecam wziąć pod uwagę. My się zdecydowalismy i jest OK.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.