Wiadomości z Mysłowic

Skup samochodów - czym się kierowac?

  • Dodano: 2021-08-04 09:45

W życiu podejmujemy różne wybory, mniej bądź bardziej istotne, ten o którym piszemy w tym artykule jest bliżej mniej istotnych wyborów, ale w krótkim terminie mogących wpłynąć na poczucie satysfakcji. Jak wybrać skup samochodów, takim tematem to przyszło się nam zająć tym razem. Nie tylko cena odgrywa tu znaczenie równie istotne są inne aspekty, o których piszemy w tym artykule.

Skup Samochodów jak wybrać?

Artykuł skupia się na tym jak wybrać skup, do którego sprzedamy nasz samochód. Jeżeli jesteś zainteresowany drugą stroną czyli jak kupić samochód z dobrego skupu to może innym razem przygotujemy taki tekst. Zatem czym jest skup samochodu? To nic innego jak okazja na sprzedanie swojego auta do zewnętrznej firmy zajmującej się skupowaniem pojazdów. Z takiej formy korzystają głównie właściciele starszych aut, które nie są klasykami i mają niekoniecznie najlepszy stan technicznych.

Zapewne często za wycieraczkami aut widzisz ulotki informujące o skupie samochodów. Sama praktyka takiej reklamy jest dość irytująca, ale skuteczna. Jeżeli ulotka znalazła się za wycieraczką Twojego samochodu, to znaczy, że ktoś uznał iż auto może zainteresować firmę skupującą auta.

Jeżeli postanowisz zadzwonić pod numer wskazany na ulotce to zapewne dostaniesz informację o gotówce od ręki i odbiorze auta z pod wskazanego adresu. Rzadko kiedy wycena odbywa się przez telefon, najczęściej na miejsce jest wysyłana osoba, która sprawdza stan auta i negocjuje cenę. Jest to w pełni darmowa usługa, nie musisz decydować się na sprzedaż auta, nie poniesiesz żadnych kosztów.

Sprawdź opinie klientów

Pierwszą rzeczą przed wybraniem telefonu jest sprawdzenie opinii na temat danej firmy. Potrafią one dużo wyjaśnić i pokazać obraz tego czy dany skup dobrze spełnia swoją rolę. Pamiętaj, żeby odsiewać oceny, które wydają się być abstrakcyjne i niech interesują Cię tylko opinie z komentarzami. W opiniach zwracaj uwagę na to co jest dla ciebie najważniejsze, a nie oszukujmy się, że najważniejsza jest cena. Nawet jeżeli pracownik nie będzie przesadnie miły, ale zaoferuje dobrą cenę to nie będziesz wybrzydzać, w końcu prawdopodobnie nigdy się już nie zobaczycie.

Sprawdź czy skup samochodów działa legalnie

Dobry skup to taki, który odprowadza podatki i legalnie funkcjonuje. Jednak to nie wszystko, skup samochodów zajmujący się recyklingiem używanych samochodów powinien posiadać różnego rodzaju zezwolenia i certyfikaty. W profesjonalnym skupie funkcjonują stacje demontażu pojazdów, które są certyfikowane i gwarantują demontaż aut w korzystny dla środowiska sposób. Podczas odbioru auta, pracownik powinien również wręczyć Ci dokumenty potrzebne do wyrejestrowania auta. Jednym z takich skupów wartych uwagi jest firma ADAXS do, której strony link znajduje się tutaj https://adaxs.pl/

Wycena i płatność

Na wstępie napisaliśmy, że wycena zazwyczaj odbywa się na miejscu i faktycznie tak jest, ale modele samochodów trafiających do skupów często się powtarzają. Dlatego, niekiedy można spotkać się z wyceną przez telefon lub online. Wystarczy przesłać na adres email zdjęcia samochodu wraz z jego opisem. Niemniej jedna rzecz jest niezmienna, ostateczna cena jest ustalana na miejscu, nie zdziw się, jeżeli cena zostanie obniżona po odkryciu faktów, które zataiłeś. Jeżeli byłeś w pełni transparentny, pracownik skupu nie powinien negocjować ceny na którą się zgodził.

Gdy już przejdzie do płatności, to sprawdzony skup zaoferuje Ci gotówkę do ręki. Obecnie zdecydowana większośc firm działa w ten sposób, chociaż możesz chcieć otrzymać pieniądze na konto i nie powinno być z tym problemu.

To główne elementy, które warto sprawdzić przed wyborem skupu, na który zdecydujemy się zdać auto. Jak widzisz wybór odpowiedniego miejsca nie powinien stanowić dla Ciebie większego problemu. Na rynku istnienie wiele skupów i spośród nich naprawdę większośc dba o to, żeby oferować usługi wysokiej jakości. Warto przedzwonić do kilku i wypytać o cenę, skupy często negocjują stawki.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.