Wiadomości z Mysłowic

Środki chemiczne wykorzystywane w praniu wodnym

  • Dodano: 2022-02-16 13:00

Domowe obowiązki nie należą do przyjemności. W rankingu tych najmniej lubianych na pierwszym miejscu znalazło się pranie, za którym nie przepada niemal co drugi Polak. Nie lubimy też prasowania, mycia naczyń i sprzątania łazienki. Jednocześnie dzięki technologii coraz śmielej wkraczającej w nasze życie współczesny człowiek może ułatwić sobie wykonywanie wielu codziennych czynności. W dzisiejszym zabieganym świecie liczy się każda minuta. Dlatego zamiast na przykład tracić czas na pranie i prasowanie ubrań w domu możemy zanieść je w miejsce, gdzie zajmą się nimi fachowcy. Wyspecjalizowane placówki oferują znacznie lepszą jakość odświeżania tekstyliów niż zwykłe pralki domowe. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich środków czystości.

Podstawowe środki chemiczne używane w pralni wodnej

Zakłady oferujące profesjonalne usługi pralnicze to pożądane obiekty w każdym większym mieście. O tym, że warto otworzyć własną pralnię przekonało się już wielu zadowolonych przedsiębiorców. Właściciele punktów oferujących odpłatne odświeżanie zróżnicowanego asortymentu tekstylnego nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Klientów nie brakuje, a popularność usług pralniczych rośnie w Polsce bardzo szybko. Decydując się na skorzystanie z pralni możemy wybrać opcję prania wodnego (pralnia wodna) lub czyszczenia chemicznego (pralnia chemiczna). Proces prania wodnego odbywa się na mokro, przy użyciu wody z dodatkiem  detergentu. Natomiast do czyszczenia chemicznego zamiast wody stosuje się specjalne rozpuszczalniki. Każda technologia wymaga innego zestawu maszyn, a także innych środków do prania. Pralnie komercyjne wykorzystują szeroką gamę profesjonalnych produktów do prania. Podstawową grupą preparatów wykorzystywanych w pralniach wodnych są tak zwane zapieracze. Ich zadaniem jest oczyszczenie tkaniny z różnego rodzaju zabrudzeń. To właśnie dzięki nim możemy cieszyć się nieskazitelną bielą czy intensywnością barw naszych ulubionych ubrań. Zapieracze mogą występować pod postacią skoncentrowanych płynów, żeli lub proszków. Niektóre z nich, oprócz usuwania zabrudzeń z tkanin, chronią również bęben pralnicy poprzez jego czyszczenie lub impregnację. Preparaty chemiczne do pralni najlepiej kupować od sprawdzonych dostawców. Całościowe wyposażenie dla pralni przemysłowej oferuje np. sklep Sovrana. W ofercie m.in. środki do prania wodnego i chemicznego, preparaty do odzieży skórzanej, produkty do czyszczenia dywanów, a także specjalistyczne środki czyszczące (zobacz: https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Srodki-czyszczace/35).

Specjalistyczne preparaty dla pralni wodnej

Oprócz podstawowych środków do prania w pralniach wodnych niezbędne są także środki specjalistyczne.

Zaliczymy do nich między innymi:

  • wspomagacze – pomagają usunąć najtrudniejsze z zabrudzeń,
  • odplamiacze – niezastąpiona pomoc w wywabianiu plam z wina, czekolady, kawy i innych,
  • detergenty o właściwościach odtłuszczających.

Wyspecjalizowane produkty piorące pomagają oczyścić odzież z wyjątkowo uporczywych zabrudzeń, sprawiając, że staje się ona nienagannie czysta. Aby zawsze osiągać optymalne rezultaty, oprócz wysokiej jakości środków czyszczących niezbędna jest także wiedza i umiejętności pracowników w zakresie pielęgnacji określonych rodzajów tkanin. Jeśli chodzi o przebieg samego procesu pralniczego, profesjonalna pralka przemysłowa sama dozuje wodę i środki do prania. Zadaniem osoby obsługującej maszynę jest jedynie wybór programu i uruchomienie urządzenia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.