Wiadomości z Mysłowic

Szkolenia językowe dla firm

  • Dodano: 2016-09-10 17:00

Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw inwestuje w swoich pracowników, na przykład organizując im szkolenia językowe.

Szkolenie językowe dla firm rożni się od zwyczajnego kursu nie tylko tym, że ma formę zamkniętą. Często jest to szkolenie szyte na miarę, gdzie organizator dostosowuje zagadnienia do potrzeb konkretnych działów czy pracowników. Na rynku można znaleźć też wiele gotowych ofert skierowanych do poszczególnych stanowisk. Jako przykład można podać szkolenie z języka angielskiego dla menadżerów organizowane przez firmę Adept. Prezentację szkolenia „Komunikacja biznesowa w języku angielskim” znajdziemy w serwisie www.szkolenia24h.pl w kategorii szkolenia językowe.

Adresatami szkolenia są menadżerzy, pracownicy działu obsługi klienta, handlowego, HR czy sekretariatu. Celem jest oczywiście zwiększenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w rozmaitych sytuacjach zawodowych. Można wymienić tu prowadzenie korespondencji, prezentację oferty, negocjowanie, pozyskiwanie i udzielanie informacji na temat produktów i usług czy rekrutowanie.

Jak wygląda program takiego szkolenia? Firma Adept podzieliła go na dwa dni. Dzień 1 to „Written Business English”, czyli język pisany. Zajęcia obejmują między innymi określenia, wyrażenia i skróty używane w korespondencji e-mail, pismach oficjalnych, zamówieniach czy zaproszeniach. Dzień drugi szkolenia językowego dla menadżerów to „Oral Business English” (język mówiony). Uczestnicy poznają charakterystyczne słownictwo i zwroty grzecznościowe podczas spotkań biznesowych, rozmów telefonicznych, jak i zdobędą wiedzę na temat prowadzenia prezentacji produktu w języku angielskim, wyrażania swojej opinii, formułowania argumentów i wniosków. Warsztaty prowadzone są oczywiście w języku angielskim. W nauce powinny pomóc ciekawe metody, takie jak gry aktywizujące, prezentacje wraz z przykładami, ćwiczenia w parach i dyskusje.

Szkolenia językowe powoli stają się normą w polskich firmach, choć przeważnie tych większych. Zresztą trudno sobie wyobrazić poważne przedsiębiorstwo, które współpracuje zagranicznymi kontrahentami i nie posiada wykwalifikowanej kadry. Dzięki szkoleniu językowemu korzystają wszyscy – pracownicy podnoszą swoje zdolności językowe, firma zyskuje kompetentny zespół a organizator szkolenia zarabia pieniądze.

Artykuł został przygotowany przez serwis www.szkolenia24h.pl specjalizujący się w promocji szkoleń i kursów z całej Polski.Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.