Wiadomości z Mysłowic

Urządzamy dom - jak wyposażyć kuchnię?

  • Dodano: 2017-06-20 11:15

Do gotowania na domowym poziomie nie trzeba dużo. Wystarczy kilka podstawowych kuchennych akcesoriów aby wyczarować małe kulinarne dzieło sztuki. Jeśli dopiero co przeprowadziłeś się na swoje i wyposażasz wszystkie pomieszczenia od zera to wybieraj tylko takie rzeczy, które cechują się dobrą jakością i precyzyjnym wykonaniem. Bierz pod uwagę, że nowo zakupione akcesoria z założenia mają Ci służyć przez długie lata.


Co powinien mieć każdy kucharz?

Jest kilka takich elementów, których nie powinno zabraknąć w kuchennym królestwie. Nie są one drogie, ale podczas robienia zakupów w sklepie gospodarczym bardzo łatwo o nich zapomnieć. Dlatego dużo lepiej robi się zakupy przez Internet (np. na stronie ostry-sklep.pl, gdyż mając pełny dostęp do asortymentu znacznie trudniej jest czegoś pominąć. Czytając ten artykuł twórz jednocześnie listę akcesoriów, które bezwzględnie powinny znaleźć się Twoim domu.

Każda kuchnia posiada taką szufladę, w której jest praktycznie wszystko. Co powinno znaleźć się w Twojej? Przede wszystkim korkociąg, otwieracz do puszek i otwieracz do zakapslowanych napojów. Z pewnością przyda Ci się także tarka, wyciskarka do cytrusów i wyciskarka do czosnku. Jeśli lubisz gotować to musisz mieć w kuchni co najmniej jeden komplet drewnianych łyżek, a także chochlę i łyżkę cedzakową. Zaopatrz się też w tłuczek do ziemniaków, miarki i dzbanek z podziałką.


 

Liczy się nie tylko smak, ale też wygląd

Idąc tym tokiem myślenia wychodzimy z założenia, że odpowiednia prezentacja mocno średniej potrawy sprawi, że w rzeczywistości będzie smakować dużo lepiej. Stanie się tak dlatego, że człowiek je też oczami. Jesteśmy wzrokowcami, dla których ogromne znaczenie ma wygląd. Współczesna kuchnia ma być dziełem zarówno dla oka, jak i podniebienia. Zaopatrz się więc w co najmniej jedną elegancką zastawę obiadową, której nie powstydzisz się przed swoimi gośćmi. Wybór talerzy na rynku jest tak ogromny, że z pewnością wybierzesz takie, które spełnią Twoje oczekiwania w 100%.

Pamiętaj by zwrócić uwagę na to, czy wybraną przez Ciebie zastawę można myć w zmywarce. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie sporo pracy. Ludzie często pytają, na ile nakryć powinna być zastawa. Podpowiadamy, że na co najmniej tyle, ile członków liczy sobie Twoja rodzina. W rzeczywistości powinna mieć ona kilka egzemplarzy talerzy więcej, gdyż przydadzą się one np. na wizytę gości. Dodatkowo zawsze jakiś talerz może się stłuc, więc kilka w zapasie będzie jak znalazł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.