Wiadomości z Mysłowic

16 osób poszukiwanych zatrzymanych w ciągu 2 tygodni

  • Dodano: 2021-07-27 10:15

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci z mysłowickiej komendy zatrzymali aż 16 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Mundurowi z mysłowickiej komendy praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa.

Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania.

Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody poszukiwań są różne - kara więzienia lub niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a także w celu ustalenia miejsca pobytu dla innych instytucji wymiaru sprawiedliwości. Tylko w ostatnim czasie policjanci namierzyli aż 16 takich osób. Z zatrzymanych najdłużej za kratami przebywał będzie 42-letni mysłowiczanin, na którym ciążył wyrok 2 lat i 4 miesięcy więzienia.

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakiekolwiek pojawiające się informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Ci często "wpadają' w trakcie kontroli drogowej, czy też zwykłej interwencji.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych. Informacje na temat osób poszukiwanych można anonimowo przekazać za pośrednictwem Internetu poprzez zakładkę ZGŁOŚ POSZUKIWANEGO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również