Wiadomości z Mysłowic

20-letnia Emilka z Mysłowic walczy z niewydolnością nerek. Potrzebne nasze wsparcie!

  • Dodano: 2023-07-25 11:30

Emilia z Mysłowic zmaga się z poważną chorobą. Niewydolność nerek zagraża jej życiu. Potrzebne jest nasze wsparcie! Powstała internetowa zbiórka, która pozwoli na odciążenie rodzinnego budżetu i zapewni dziewczynie odpowiednie warunki do dalszej walki.

Młoda dziewczyna potrzebuje naszej pomocy

20-letnia Emilka z Mysłowic walczy o zdrowie. Choroba dziewczyny została wykryta przypadkowo, podczas rutynowych badań na szkolnym bilansie zdrowia. Wykryty w organizmie białkomocz zmusił młodą dziewczynę do wykonania kolejnych badań. Podczas konsultacji lekarskich okazało się, że Emilka cierpi na kłębuszkowe zapalenie nerek. Dziewczyna przez cały czas pozostawała pod kontrolą specjalistów, którzy po postawieniu diagnozy wdrożyli leczenie. Nic nie wskazywało na to, że stan zdrowia dziewczyny może gwałtownie ulec znacznemu pogorszeniu.

Stan Emilki pogorszył się po zachorowaniu na Covid

Podczas zachorowania na Covid stan zdrowia Emilii się pogorszył. Ciągłe wymioty, biegunki oraz krwawienia z nosa osłabiały dziewczynę na tyle, że konieczna okazała się hospitalizacja. Podczas pobytu w szpitalu postawiona została kolejna diagnoza: schyłkowa niewydolność nerek stadium V.

Życie Emilki stale jest zagrożone przez poważną chorobę

Młoda dziewczyna w 2021 roku przeszła dializę. Kilkukrotnie niezbędna była także transfuzja krwi. Choroba, na którą cierpi Emilia, znacznie osłabia jej organizm i poważnie zagraża życiu. Przez pogorszenie stanu zdrowia dziewczyna odbywa hemodializy, a od 2022 roku oczekuje na transplantację nerki, która może uratować jej życie. 14 kwietnia 2023 roku Emilka niestety została zawieszona na liście do przeszczepu. Powodem był jej krytyczny stan wywołany zapaleniem mięśnia sercowego.

Pomimo tego, że rodzice Emilii starają się zapewnić jej jak najlepsze warunki do walki z chorobą, a ona sama dzielnie walczy i się nie poddaje, koszty leczenia są bardzo wysokie i obciążają budżet zatroskanych rodziców.

Każdy z nas może pomóc Emilii dalej walczyć – powstała internetowa zbiórka 

Rodzice Emilii pełni nadziei proszę o wsparcie. Wraz z pomocą rodziny robią wszystko, aby dziewczyna mogła wrócić do zdrowia. Nie chcą, aby pieniądze stanęły na drodze do wyzdrowienia ich córki.

Internetową zbiórkę dostępną TUTAJ może dowolną kwotą wesprzeć każdy z nas. Pomóżmy Emilii w walce z ciężką chorobą!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również