Wiadomości z Mysłowic

22-latek znieważył policjantów. Znaleziono przy nim amfetaminę

  • Dodano: 2019-06-18 10:30, aktualizacja: 2019-06-18 12:33

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca naszego miasta, który znieważył ich podczas interwencji oraz kierował groźby. Ponadto, w trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

W sobotę (15.06) około godziny 22.40 do dyżurnego mysłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o awanturze na al. Spacerowej. Skierowany na miejsce patrol zastał agresora, który na sam widok policjantów zaczął ich wyzywać i grozić, a następnie rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali mężczyznę, który w dalszym ciągu był agresywny i nie reagował na wydawane polecenia. Stróże prawa zmuszeni byli do użycia gazu oraz siły fizycznej, co pozwoliło na jego obezwładnienie i założenie kajdanek.

Agresorem okazał się 20-letni mysłowiczanin

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przeprowadzono dalsze czynności. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik 2,39 promila. W wyniku przeszukania, w kieszeni spodni policjanci znaleźli zawiniątko z białym proszkiem,  który okazał się amfetaminą.

Mysłowiczanin noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również