Wiadomości z Mysłowic

58-latek płacił cudzą kartą. Grozi mu teraz 5 lat więzienia!

  • Dodano: 2020-06-24 08:30, aktualizacja: 2020-06-24 08:46

Policjant wydziału kryminalnego i dzielnicowy zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który na początku marca br. płacił za swoje zakupy cudzą kartą. Tożsamość mężczyzny policjanci ustalili dzięki publikacji wizerunku i informacjom od mieszkańców.

Mysłowiczanin usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu 5 lat więzienia

Mysłowiccy kryminalni prowadzili sprawę wykorzystania cudzej karty bankomatowej do płatności za swoje zakupy. Zgodnie z obowiązującym prawem, zachowanie takie traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że na początku marca br. starszy mężczyzna w sumie aż 9 razy posłużył się znalezioną kartą. Jego wizerunek zarejestrowały sklepowe kamery. Po publikacji na stronie internetowej mysłowickiej komendy, do mundurowych zgłosiły się osoby, które rozpoznały mężczyznę. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec Mysłowic. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna jednak krótko po tym zdarzenia wyjechał zagranicę. W ubiegłym tygodniu wrócił do miejsca zamieszkania i natychmiast został zatrzymany przez policjanta wydziału kryminalnego i dzielnicowego. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Może mu grozić nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Policjanci składają podziękowania dla mieszkańców, którzy przekazywali informacje dotyczące mężczyzny. Osobne podziękowania kierujemy do przedstawicieli mediów, którzy publikowali wizerunek sprawcy na swoich portalach internetowych i społecznościowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również