Wiadomości z Mysłowic

60-letni mieszkaniec Mysłowic znęcał się nad żoną. Grozi mu do 5 lat więzienia

  • Dodano: 2024-03-20 09:45

Nawet 5 lat więzienia grozi 60-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoją żoną. Dzielnicowi interweniowali wobec mysłowiczanina po zgłoszeniu stosowania przemocy przez kobietę, która obawiała się o swoje życie i zdrowie. Wobec mężczyzny stróże prawa zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Zgłosiła się ofiara

Do mysłowickich dzielnicowych zgłosiła się kobieta, która poinformowała mundurowych, że jest ofiarą przemocy ze strony swojego męża, wobec którego interweniowali dzień wcześniej mundurowi. Policjanci ustalili okoliczności przemocy wskazujące na zagrożenie życia i zdrowia zgłaszającej po czym podjęli decyzję o zastosowaniu nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość 100 metrów oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzoną na okres 14 dni. O dalszym losie 60-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Każdy przypadek przemocy zgłaszaj Policji lub pracownikom socjalnym. Mysłowicki OIK zapewnia pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną dla osób doświadczających przemocy domowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również