Wiadomości z Mysłowic

80-letnia kobieta potrącona na cmentarzu przez karawan!

  • Dodano: 2020-10-30 10:00, aktualizacja: 2020-10-30 15:36

Wczoraj na cmentarzu przy ul. Mikołowskiej kierujący karawanem 55-letni mężczyzna, podczas cofania potrącił 80-letnią kobietę.

W wyniku zdarzenia piesza doznała urazu głowy

Zwiększony ruch w rejonach cmentarzy, spowodowany zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, może generować niebezpieczne sytuacje, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10, na terenie cmentarza przy ul. Mikołowskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że 55-letni mężczyzna kierujący karawanem, podczas cofania nie zachował należytej ostrożności i potrącił 80-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia piesza przewróciła się i doznała urazu głowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy byli trzeźwi. Dokładnym wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmują się mysłowiccy policjanci.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to wzmożony ruch w okolicach cmentarzy

Powyższa sytuacja pokazuje, że nawet chwila nieuwagi może powodować niebezpieczne w skutkach zdarzenia. W tym okresie zadumy Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pieszym, odwiedzającym groby bliskich, przypominamy o korzystaniu z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Pamiętajmy także o odblaskach. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Zdzlslaw

    Nikt nie towarzyszył staruszce?! Kierowca też nie zachował ostrożności. Karawany miewają ,,pikacza" , który włącza się ze wstecznym oraz można użyć świateł awaryjnych!

  • Zyta

    Co robiła 80 letnia kobieta na cmentarzu,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.