Wiadomości z Mysłowic

Akcja "Trzeźwość" na ulicach Mysłowic. Mundurowi przebadali 570 kierujących

  • Dodano: 2024-01-02 14:15

Mysłowiccy policjanci od samego rana prowadzili na terenie naszego miasta działania w ramach akcji "Trzeźwość". Mundurowi przebadali 570 kierujących, kończąc jazdę trzem, którzy tego dnia nie powinni wsiadać za kierownicę. O losie trzech mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Podsumowanie działań "Trzeźwość" w Mysłowicach

Akcja "Trzeźwość" prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas dzisiejszych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę trzech kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 2 osoby, prowadziły swój pojazd w stanie nietrzeźwości i jedną, która znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu.

O godzinie 4:40 na ulicy Krakowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Oplem 60-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten dodatkowo kierował swoim samochodem, nie posiadając do tego uprawnień. Kolejny kierujący zatrzymany został na ulicy Jasińskiego po godzinie 6.00. 39-letni mieszkaniec Imielina prowadził swojego Mercedesa w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazał 0,3 promila alkoholu w organizmie. 

Trzeci z nietrzeźwych kierujących "wpadł" w ręce policjantów tuż po godzinie 9.00 na ulicy Mickiewicza. Kierujący Fordem 19-letni mieszkaniec Mysłowic, miał w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu.

O losie nieodpowiedzialnych mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Trzeźwy za kółkiem

    0,3 i Sąd? To chore. Powinno to być zakwalifikowane jako wykroczenie, a dopiero 0,5 i powyżej to skierowanie sprawy do sądu. Co innego gdyby spowodował kolizję lub wypadek! Dzięki takiemu prawu sądy są zapchane sprawami niewielkiej wagi.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również