Wiadomości z Mysłowic

AlterFest ogłasza pierwszych artystów

  • Dodano: 2021-05-21 06:30, aktualizacja: 2021-05-20 22:54

W czwartek poznaliśmy pierwszą połowę składu tegorocznego AlterFestu.

Pod koniec lipca miłośnicy muzyki alternatywnej będą mogli usłyszeć zespoły Kamp!, WaluśKraksaKryzys, Lordofon, Agatę Karczewską oraz grupę Hage-O.

Bilety na wydarzenie są już w sprzedaży

Organizowany w Mysłowicach już po raz dziewiąty AlterFest jak zwykle zapowiada się bardzo ciekawie i różnorodnie. W jednej z najlepszych w Polsce przestrzeni festiwalowych, jaką niewątpliwie jest kościół ewangelicki, usłyszymy m.in. electropopową grupę Kamp!, bedący jednym z największych objawień rocka alternatywnego zespół WaluśKraksaKryzys, czy łączący indiepop z hip-hopem duet Lordofon. Na scenie festiwalowej zobaczymy także Agatę Karczewską oraz grupę Hage-O.

- Choć ostatnie miesiące nie były łatwe, dzisiaj w końcu możemy zaprezentować pierwszy efekt prac nad festiwalem. Niesamowicie cieszę się na tegoroczną edycję AlterFestu, bo jeszcze nigdy dobór artystów nie był dla mnie tak bardzo oczywisty i nie przychodził z tak ogromną łatwością, od początku przygotowań miałem ułożony w głowie line-up i doskonale wiedziałem, jakich artystów zaprosimy. A fakt, że po roku przerwy AlterFest powraca jest wręcz ekscytujący. - mówi Łukasz Prajer, twórca AlterFestu.

AlterFest to festiwal muzyczny, odbywający się w Mysłowicach od 2012 roku. Impreza organizowana jest w mysłowickim kościele ewangelickim. Niezwykły klimat tego miejsca w połączeniu z wyjątkową muzyką sprawia, że jest to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych na Śląsku. Dotychczas podczas festiwalu mieliśmy okazję usłyszeć około stu wykonawców prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną, takich jak m.in. The Dumplings, Bitamina BOKKA, Król, czy xxanaxx. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 29-30 maja. Bilety jednodniowe (50 zł) i karnety dwudniowe (80 zł) do nabycia na portalu KupBilecik.pl.

AlterFest ogłasza pierwszych artystów / fot. AlterFest

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również