Wiadomości z Mysłowic

AlterFest powraca! Znamy pierwsze szczegóły

  • Dodano: 2021-05-18 06:30, aktualizacja: 2021-05-17 17:04

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, mysłowicki AlterFest powraca na festiwalową mapę Polski.

Festiwal organizowany w wyjątkowej przestrzeni kościoła ewangelickiego odbędzie się w ostatni weekend lipca

W czwartek organizatorzy AlterFestu ujawnili pierwsze szczegóły dotyczące imprezy. Najlepszą polską muzykę alternatywną będziemy mogli usłyszeć 23 i 24 lipca,  w wyjątkowej przestrzeni mysłowickiego kościoła ewangelickiego. Wkrótce powinniśmy także dowiedzieć się o tym, kto zagra podczas tegorocznej, już dziewiątej edycji AlterFestu.

-Line-up festiwalu jest już niemal w pełni gotowy i już w przyszłym tygodniu opublikujemy pierwszych pięciu artystów, czyli połowę składu AlterFestu. Jak zwykle będzie bardzo różnorodnie, a także wyjątkowo bezkompromisowo. Podczas doboru artystów nie sugerowałem się ilościami odtworzeń, czy polubień, zaufałem w pełni swojemu gustowi i intuicji, stawiając jednocześnie na autentyczność muzyki prezentowanej przez artystów. Bo w tych trudnych i zwariowanych czasach, w jakich obecnie żyjemy niezwykle, ważna, o ile nie najważniejsza, jest właśnie szczerość, autentyczność – mówi Łukasz Prajer, twórca AlterFestu.

AlterFest to organizowany od 2012 roku festiwal prezentujący polską muzykę alternatywną – od gitarowych brzmień, przez elektronikę, aż po hip-hop. Podczas poprzednich ośmiu edycji wydarzenia Mysłowice odwiedziło blisko stu wykonawców - zarówno ważni przedstawiciele polskiej alternatywy, jak i ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na scenie. Dotychczas na AlterFeście zagrali m.in.: The Dumplings, Bitamina, xxanaxx, BOKKA oraz Król.
Do przedsprzedaży trafiły już karnety dwudniowe. W dniu ogłoszenia pierwszych artystów ruszy także sprzedaż biletów jednodniowych (50 zł), a cena karnetów wzrośnie do 80 zł.

AlterFest powraca! Znamy pierwsze szczegóły / fot. AlterFest

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również