Wiadomości z Mysłowic

Artur Madaliński zrezygnował ze swojej funkcji

  • Dodano: 2018-08-13 13:45

Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury Artur Madaliński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Pełniący tę funkcję od czerwca 2016 roku zakończy swoją pracę w MOK z dniem ostatniego sierpnia. Do czasu wyboru nowego dyrektora stery w ośrodku przejmie wicedyrektor Michał Skiba.

Artur Madaliński jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, krytykiem literackim i propagatorem czytelnictwa. Zajmuje się literaturą XX wieku, współczesną prozą polską i melancholią. Jest autorem wielu esejów, recenzji i rozmów z pisarzami publikowanych między innymi w „Twórczości”, „Kontekstach”, „FA-arcie”, „Kresach”, „Pograniczach”. Pisał także dla „Tygodnika Powszechnego”, „Polityki”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka”, i „dwutygodnika”. Zawodowo zajmuje się także komunikacją społeczną i mediami. W latach 2008-2014 był rzecznikiem prasowym i kierownikiem Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Następnie pełnił funkcję dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Wykłada nowe media w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa. Jest też stałym współpracownikiem krakowskiego miesięcznika „Znak”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.