Wiadomości z Mysłowic

Bezcenne urządzenie w budynku mysłowickiej komendy

  • Dodano: 2021-06-10 07:45, aktualizacja: 2021-06-10 08:00

Budynek Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach został wyposażony w nowe urządzenie, które wartością przewyższa wszystkie inne.

Od przedwczoraj w budynku Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, w poczekalni dla interesantów, znajduję się urządzenie AED.

AED to automatyczny defibrylator zewnętrzny

Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności defibrylacja pozwala na przeżycie w 70 procentach przypadków. W wielu przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji poprzez wczesną defibrylację. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również