Wiadomości z Mysłowic

Zdawali na kartę rowerową pod okiem policjantów

  • Dodano: 2021-06-10 07:45, aktualizacja: 2021-06-10 07:58

W Szkole Podstawowej Nr 11 w Mysłowicach policjanci przeprowadzili dzisiaj praktyczną część egzaminu na kartę rowerową.

W Szkole Podstawowej nr 11 w Mysłowicach odbyła się wczoraj praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania, musiały pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód. Uczniowie bardzo poważnie potraktowali egzamin, co widać było po stresie i emocjach jakie im towarzyszyły.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali policjanci z mysłowickiej komendy

Na szczęście wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu zakończyli go pomyślnie i uzyskali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Stróże prawa spotkanie wykorzystali także do informowania o zmianach w przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych, hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.

Karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na "dwóch kółkach" przed skończeniem osiemnastego roku życia. Żeby przystąpić do egzaminu dziecko musi mieć ukończone 10 lat. Młodzież w wieku do 17 lat włącznie, by legalnie jeździć rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego po drogach publicznych musi posiadać kartę rowerową, chyba, że posiada już dokument prawa jazdy kategorii AM, A1, B1, T.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.