Wiadomości z Mysłowic

Łapówka zamiast przymusowego trzeźwienia

  • Dodano: 2021-06-09 07:00, aktualizacja: 2021-06-08 21:57

Licząc na uniknięcie przymusowego pobytu na izbie wytrzeźwień, 59-letni mieszkaniec Mysłowic zaproponował policjantom łapówkę.

W miniony piątek (4.06.) policjanci zostali wezwani na interwencję do nietrzeźwego mężczyzny, który miał obrażać zgłaszającą, popychać ją i szarpać. Agresorem okazał się 59-letni mysłowiczanin. Od mężczyzny mundurowi od razu wyczuli alkohol. Ponieważ swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla zgłaszającej kobiety stróże prawa podjęli decyzję o przewiezieniu 59-latka do izby wytrzeźwień.

W trakcie przejazdu mysłowiczanin zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od doprowadzenia go do izby wytrzeźwień. Pomimo zwrócenia mu przez mundurowych uwagi, że takie zachowanie jest przestępstwem mężczyzna nadal proponował stróżom prawa 50 złotych za wypuszczenie go. 59-latek trafił najpierw na komendę, gdzie badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila w jego organizmie, a następnie przewieziony został do izby wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Mysłowic usłyszał zarzuty, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również