Wiadomości z Mysłowic

Bezpieczne wakacje 2021

  • Dodano: 2021-07-08 06:30, aktualizacja: 2021-07-09 14:38

Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Jak co roku w okresie wakacyjnym nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób wypoczywających w naszym województwie czuwają śląscy policjanci. Mundurowi apelują o ostrożność i rozsądek podczas letniego wypoczynku i wakacyjnych wyjazdów.

Już 26 czerwca rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży szkolnej w całym kraju. Okres letni, to także czas odpoczynku dla całych rodzin, które chcąc skorzystać z ciepłych dni wyjeżdżają na wczasy. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie całego kraju, jak co roku czuwać będą policjanci. Podczas tegorocznych wakacji ponownie będzie nam przyświecać hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach. 

Jednocześnie mundurowi przypominają, że pomimo poluzowania wielu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, nadal obowiązują zasady dotyczące z zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Jedną z ważniejszych jest zasada dystansu społecznego i obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych m.in. w sklepach, galeriach, komunikacji publicznej, urzędach. 

Pamiętajmy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i wspólnie zadbajmy, aby tegoroczne wakacje były dla wszystkich naprawdę bezpieczne.

Ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu a także prezent dla bliskich znajdziecie na City Break w Polsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również